Menu Zamknij

Przenośniki od ziarna, czyli jak podać zboże

Sprawny transport ziarna ułatwia pracę na każdym gospodarstwie. Jak o to zadbać? Przenośniki do ziarna, które znajdziesz wśród maszyn rolniczych dostępnych w naszym sklepie, sprawdzą się w tej roli doskonale. Wysokiej jakości ślimakowe i pneumatyczne przenośniki do ziarna umożliwiają przewożenie zboża na nieduże odległości. Przydadzą się też przy uzupełnianiu przydomowego spichlerza. Sprawdź, jaki przenośnik do ziarna wybrać.

Przenośnik do ziarna – co to jest?

Jeśli do tej pory nie zetknąłeś się z możliwościami, jakie zapewniają przenośniki do ziarna, to najwyższa pora, by to nadrobić. Są to maszyny rolnicze służące do transportu ziarna. Nie powinno ich zabraknąć w żadnym z gospodarstw, które magazynują zboże. Posiadając na stanie przenośnik do ziarna ślimakowy lub pneumatyczny możesz przewozić zboże pomiędzy budynkami na terenie swojego gospodarstwa, lub zsypywać przy jego pomocy zboże prosto z przyczepy.

Jaki przenośnik do ziarna wybrać?

Chcąc przyspieszyć i ułatwić wykonywanie prac związanych z transportem zboża zdecyduj się na zakup przenośników do ziarna. Najczęściej używa się ich trzy rodzaje:

  • ślimakowe,
  • pneumatyczne,
  • kubełkowe.

M-ROL jako producent maszyn rolniczych z wieloletnim doświadczeniem oferuje wysokiej jakości przenośniki do ziarna ślimakowe i pneumatyczne

Przenośnik do ziarna ślimakowy

Przenośniki ślimakowe zwane też żmijkami to urządzenia, które mimo małego zapotrzebowania mocy są niezwykle wydajne. Wybierając przenośniki ślimakowe do zboża, zapewnisz sobie poprawę jakości pracy w swoim gospodarstwie. W naszej ofercie znajdziesz podajniki ślimakowe do ziarna:

  • hydrauliczne,
  • z koszem,
  • z czerpnią,
  • z podajnikiem pomocniczym.

Umożliwiają one przemieszczanie ziaren i nasion na niewielkie odległości – między innymi do załadunku silosów czy napełniania worków.

Przenośnik pneumatyczny do ziarna

Jeśli wolisz postawić na całkowitą mechanizację transportu, to wybierz przenośnik do zboża pneumatyczny. Decydując się na przenośniki pneumatyczne, załadujesz lub rozładujesz ziarno przy pomocy mechanizmu ssąco-tłoczącego. Zaprojektowano je w taki sposób, by przenoszone w ten sposób ziarno nie zostało uszkodzone. Pozwala to na wykorzystywanie pneumatycznych przenośników do zboża przy transporcie nasion do siewu. Mobilność urządzeń tego typu sprawia, że będą one szczególnie przydatne w gospodarstwach, gdzie zboże przetrzymuje się w pomieszczeniach z utrudnionym dostępem. Przenośniki pneumatyczne oferowane przez M-ROL znajdziesz w dwóch wariantach:

  • o mocy 11 kW,
  • o mocy 15 kW.

Przenośniki do ziarna to maszyny rolnicze, które usprawnią pracę na każdym gospodarstwie, na którym przechowuje się zboże. W zależności od tego, czy Twoja praca wymaga bardziej mobilnego czy bardziej wydajnego urządzenia, zdecyduj się na przenośnik do ziarna ślimakowy albo przenośnik pneumatyczny do zboża. Maszyny rolnicze z oferty M-ROL zwiększą wydajność Twojej pracy niezależnie od tego, jaki rodzaj gospodarstwa prowadzisz.

Polecamy również: