Menu Zamknij

Maszyny rolnicze, czyli na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Postęp technologiczny umożliwia rozwój w wielu kierunkach, także w zakresie prowadzenia gospodarstwa rolnego. Maszyny rolnicze to urządzenia, wśród których można znaleźć coraz bardziej nowoczesne sprzęty usprawniające pracę nawet w największym gospodarstwie. Linie paszowe, rozdrabniacze do słomy i przenośniki do tworzyw to tylko niektóre z nich. Są niezastąpione podczas codziennej pracy ze zwierzętami i uprawy pola. 

Najważniejsze parametry maszyn rolniczych

Urządzenia rolnicze to temat, który warto zgłębić szczególnie pod względem najważniejszych parametrów. Dzięki temu bez przeszkód wybierzesz maszynę rolniczą w pełni odpowiadającą Twoim oczekiwaniom. W naszym sklepie znajdziesz maszyny rolnicze najwyższej jakości. Zanim przystąpisz do ich zakupu, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę, by mieć pewność, że wybrałeś dobrze.

Moc silnika

Podstawowym pytaniem, który powinieneś sobie zadać przed dokonaniem wyboru maszyny rolniczej jest to — do czego będzie ona potrzebna? Do pracy, w której wystarczy urządzenie z silnikiem o małej mocy, nie musisz wybierać mocniejszego sprzętu. Moc silnika powinna być dostosowana do potrzeb. W sklepie M-ROL znajdziesz ssąco-tłoczące rozdrabniacze bijakowe ziarna o wartości od 7,5kW do nawet 22kW. Dzięki temu wybierzesz sprzęt, z pomocą którego przerobisz na śrutę wystarczającą ilość ziarna.

Wydajność

Zaznajamiając się z wartością silnika maszyn rolniczych, zwróć uwagę na ich wydajność. Parametr ten jest wskazany przy opisie produktu w kilogramach i tonach na godzinę lub jak w przypadku natłuszczarki gdzie ważna jest wydajność pompy — w litrach. Niezależnie od tego, jaką moc silnika ma wybrana przez Ciebie maszyna, pamiętaj by jej wydajność, była jak największa.

Skrzynia biegów

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić swoją uwagę podczas kupna urządzeń rolniczych, jest skrzynia biegów. Jest to szczególnie ważne w przypadku maszyn, które służą do pracy w polu. Przenośniki ślimakowe do transportu zboża mają napęd hydrauliczny, dzięki czemu ułatwiają pracę na gospodarstwie. Nie jest on wystarczający w wypadku innych — cięższych maszyn. Przy ciągnikach i innych urządzeniach coraz częściej korzysta się z automatycznej skrzyni biegów, która ułatwia poruszanie się po terenie każdego rodzaju.

Kompatybilność

Decydując się na zakup wybranej maszyny rolniczej, uwzględnij też jej kompatybilność z innymi urządzeniami. Najlepiej wybierz taką, którą będzie można połączyć ze sprzętem znajdującym się już w Twoim gospodarstwie. Mieszalnik pasz i elektroniczna waga pod niego? To niejedyne produkty M-ROL, które będą ze sobą działać.

Wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie maszyn rolniczych. M-ROL to uznany na polskim rynku producent maszyn rolniczych, który na pewno Cię nie zawiedzie. W naszym sklepie znajdziesz produkty najwyższej jakości, które dzięki zastosowaniu najnowszych technologii usprawnią pracę na gospodarstwie rolnym niezależnie od jego rodzaju.

Polecamy również: