Menu Zamknij

Jaki wycinak do kiszonki wybrać?

Zastanawiasz się, jaki wycinak do kiszonki wybrać i który sprawdzi się najlepiej na gospodarstwie rolnym? Urządzenie montowane do traktora jest ułatwieniem podczas odcinania danej ilości kiszonek. Na właściwe funkcjonowanie gospodarstwa rolnego mają wpływ czynniki i rozwój wkładany w rolę. Jednym z nich jest właśnie zakup odpowiedniego sprzętu. Dowiedz się wszystkiego na temat wycinaków do kiszonek i zdecyduj, czy to urządzenie jest niezbędne na Twojej roli.

Czym jest wycinak do kiszonek?

Wybieraki do kiszonki są niezwykle przydatne, gdyż dzięki nim efektywniej wybierzesz kiszonkę z pryzmy. Jak wiadomo, kiszonka to pasza do karmienia bydła, dlatego, jeżeli chcesz otrzymać jakościowy produkt, należy w niego odpowiednio zainwestować. Maszyna jest bardzo przydatna, jeżeli dane gospodarstwo skupia się na hodowli i karmieniu zwierząt o niestandardowych wymogach żywieniowych. Wycinak do kiszonek jest dosyć drogim sprzętem, dlatego należy dokładnie przemyśleć jego zakup i dostosować do wymagań roli. Dobrze zapoznać się z zaletami i wadami urządzenia i zastanowić się, czy na pewno potrzebuje go Twoje gospodarstwo.

Zalety i wady wycinaków do kiszonek

Decydując się na zakup wycinarka do kiszonek, na pewno masz na uwadze liczne zalety, jakie uzyskasz dzięki inwestycji. Można do nich zaliczyć:

  • oszczędność siły, pracy i czasu pracowników,
  • równą pracę podczas wycinania kiszonek z silosu lub pryzmy, dzięki temu zachowuje swoje właściwości na dłużej,
  • właściwe dobranie ilości pokarmu do jednego podawania zwierzętom,
  • zminimalizowanie strat związanych z przewożeniem i transportem.

Co więcej, transport samej kiszonki jest ułatwiony, gdyż zrobisz to bezpośrednio do wyznaczonego miejsca. W krótszym czasie podasz szybciej i więcej paszy zwierzętom, co wpływa na jakość pracy.

Na co zwrócić uwagę wybierając wycinak?

Zastanawiając się nad zakupem wycinaka, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Wycinaki do kiszonki powinny być kupowane zgodnie z przeznaczeniem i użyciem. Zwracaj uwagę na ich liczbę palców, pojemność, szerokość i weź pod uwagę cenę. Porównaj kilka firm i wybierz taką maszynę, która będzie najbardziej satysfakcjonująca cenowo i której parametry będą zadowalające.

Za dobrej jakości wycinek zapłacisz w granicach od 7 do nawet 20 000 zł. Urządzenia najlepiej wybierać z równą szerokością, gdyż wtedy można zminimalizować straty pobieranych kiszonek. Jeżeli pryzma jest szeroka, to musisz liczyć się z tym, że urządzenie będzie ją obchodziło dwa razy. Jeżeli chodzi o rozstawienie palców, to również jest ono ważnym parametrem. Jak można się domyślić większa ilość palców i mniejsza odległość między nimi wpływa na wydajniejszą pracę. Możesz liczyć na mniejsze straty i dokładniejsze wycinanie.

Wycinak do kiszonek powinien mieć łatwe dojście do noży i palców. Są także wycinaki wyposażone w dodatkowe funkcje na przykład takie, które umożliwiają rozcinanie folii. Zapoznaj się z parametrami poszczególnych producentów i wybierz najlepsze urządzenie dla swojej firmy.

Podsumowanie

M-ROL to producent maszyn rolniczych z ponad 45-letnim doświadczeniem, dlatego proponuje najlepsze urządzenia dla gospodarstw rolnych. Lata doświadczeń pozwoliły na zjednanie sobie wielu klientów, którzy chwalą ów produkty i którzy chętnie po nie sięgają i polecają. Wybierz najlepszą firmę i ciesz się sprawdzonym urządzeniem.