Menu Zamknij

Waga inwentarzowa – jaką wybrać?

Zajmujesz się hodowlą zwierząt na sprzedaż? Zanim przekażesz je w ręce pośrednika lub zakładu ubojowego, najlepiej sprawdź, ile dokładnie oferowany przez Ciebie towar waży. Jaka waga inwentarzowa będzie najlepsza do pomiaru wagi bydła mięsnego lub trzody chlewnej? Przekonaj się sam, jakie możliwości dają elektroniczne wagi inwentarzowe oferowane przez M-ROL.

Jaką wagę inwentarzową kupić?

Jeśli zastanawiasz się, czym najlepiej ważyć zwierzęta to najlepiej, gdy zdecydujesz się na zakup wagi inwentarzowej. Jaka waga inwentarzowa jest najlepsza? Na rynku dostępne są ich dwa rodzaje:

  • mechaniczne,
  • elektroniczne.

Obydwa typy wag inwentarzowych gwarantują dokładny pomiar wagi zwierząt. Czym więc się różnią? Mechaniczne wagi inwentarzowe są zdecydowanie tańsze, dlatego stanowią częściej wybierany produkt. Jednak w przypadku większej hodowli, warto zainwestować w elektroniczną wagę inwentarzową, która jest bardziej komfortowa w użytkowaniu. W sklepie M-ROL znajdziesz wagi inwentarzowe elektroniczne dla trzody i bydła.

Cechy wag inwentarzowych

Nie wiesz, jaką wagę inwentarzową wybrać? Przed dokonaniem zakupu sprawdź jej dokładne parametry. W przypadku elektronicznych wag inwentarzowych, które oferuje producent maszyn rolniczych M-ROL możesz poznać wartość:

  • maksymalnej zdolności ważenia,
  • zasilania,
  • zakresu temperatur otoczenia,
  • dokładności.

Elektroniczna waga inwentarzowa dla bydła pozwala zważyć zwierzę do 2500 kg. Z kolei waga dla trzody umożliwia ważenie tuczników do 600 kg. W obydwu przypadkach dokładność pomiaru wynosi 0,2 kg. Dzięki specjalnym czujnikom i wyświetlaczowi elektroniczne wagi inwentarzowe umożliwiają rejestrację wyników, co jest przydatne podczas sprzedaży większej liczby bydła. Wagi inwentarzowe M-ROL to urządzenia wyróżniające się stabilną konstrukcją, dzięki której poruszające się zwierzęta nie utrudnią dokonania niezbędnych pomiarów. U nas znajdziesz je w atrakcyjnej cenie. Ich zakup to dobra inwestycja dla Twojego gospodarstwa. Jeśli zdemontujesz klatkę przeznaczoną dla zwierząt, waga inwentarzowa może posłużyć także do ważenia zboża.

Waga do bydła lub trzody to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w Twoim wyposażeniu jeśli zajmujesz się hodowlą zwierząt. Posiadanie własnej wagi inwentarzowej zapewnia dostęp do wiarygodnych informacji na temat każdej sztuki, którą zamierzasz sprzedać. Dzięki temu, że samodzielnie dokonasz pomiaru wagi zwierząt hodowlanych, będziesz miał pewność, że nikt Cię nie oszuka płacąc zbyt mało. Zdecyduj się na zakup elektronicznej wagi inwentarzowej i zyskaj wygodne oraz oszczędne rozwiązanie.