Menu Zamknij

Rodzaje maszyn rolniczych

Rolnictwo to sektor gospodarki, który ulega ciągłym modernizacjom. Podstawowe maszyny rolnicze wrosły w krajobraz polskiej wsi: trudno wyobrazić sobie gospodarstwo rolne bez sieczkarni, opryskiwaczy czy ciągników. Technologia cały czas się rozwija i przyczynia się do lepszej wydajności i wygody pracy. Inwestycja w wysokiej jakości sprzęt jest jednym z istotnych wydatków, które musi ponieść rolnik. W tym artykule przedstawiamy, jakie są maszyny rolnicze i co musisz o nich wiedzieć.

Jakie rozróżniamy podstawowe maszyny rolnicze?

Na rynku dostępne są różne rodzaje maszyn rolniczych. To, jakie maszyny są potrzebne do gospodarstwa, zależy w dużej mierze od profilu działalności. W dalszej części tekstu prezentujemy najpopularniejsze maszyny rolnicze, które warto wziąć pod uwagę.

Rozdrabniacze

Dla rolników, którzy chcą przygotowywać wysokiej jakości paszę dla zwierząt, przydatne będą rozdrabniacze. To podstawowe maszyny rolnicze, dzięki którym możliwe jest odpowiednie rozdrobnienie zboża i kukurydzy, zgodnie z potrzebami danej grupy zwierząt. Solidne rozdrabniacze są zautomatyzowane, co sprawia, że gotową żywność otrzymuje się szybciej. Właściwe rozdrobnienie ziarna pozytywnie wpływa na rozwój zwierząt, a co za tym idzie, na los hodowli.

Mieszalniki do paszy

Mieszalniki pasz bardzo często stanowią ważne uzupełnienie pracy rozdrabniaczy. Współpraca tych urządzeń zapobiega rozwarstwieniu się produktu. Podział maszyn rolniczych tego rodzaju polega na rozróżnieniu urządzeń z odpylaniem górnym i bocznym. M-Rol oferuje niezawodne produkty, które wykorzystują oba rozwiązania. Dostępne mieszalniki do paszy są przygotowane tak, aby mogły służyć wiele lat.

Rozdzielacze

Rozdzielacze to sprawny sposób na transport zboża na paszę do rozdrabniacza. Ten sprzęt powinien cechować się dużym stopniem automatyzacji i być wyposażony w elektroniczny dozownik wagowy ułatwiający pracę. Możesz wykorzystać go jako element linii do produkcji paszy dla zwierząt.

Przenośniki ślimakowe

Przenośniki ślimakowe to podstawowe maszyny rolnicze, które w dużym stopniu usprawniają transport ziarna na niewielkie odległości. Możesz z niego skorzystać w czasie rozładunku przyczep, do zasypywania silosów lub wstępnego czyszczenia zboża. Nierzadko znajduje zastosowanie także jako element linii produkcyjnej pasz.

Sterowniki automatyczne

Kluczem do stworzenia dobrej linii technologicznej są bezawaryjne sterowniki automatyczne. Pomagają zorganizować właściwie pracę oraz zwiększają komfort działania w gospodarstwie. Niezależnie od tego, jakie rodzaje maszyn rolniczych obsługujesz, ważne aby sterowniki były niezawodne i proste w obsłudze.

Gniotowniki do ziarna

Gniotowniki do ziarna to, jak sama nazwa wskazuje, podstawowe maszyny rolnicze do gniecenia ziarna. Zastosowanie tego urządzenia pozwala na wzrost przyswajalności paszy, a w konsekwencji zwiększenie przyrostów wagowych zwierząt.

Podsumowanie

Wiesz już, jakie są najpopularniejsze maszyny rolnicze. Dzięki nim praca w gospodarstwie jest o wiele prostsza i bardziej efektywna. Jeśli chcesz zoptymalizować wydajność swoich działań, musisz wyposażyć się w wysokiej klasy sprzęt rolniczy. Firma M-Rol oferuje nie tylko niezawodne, podstawowe maszyny rolnicze, ale także bardziej skomplikowane urządzenia. Nasze produkty cechuje najwyższy standard wykonania. Zapoznaj się z ofertą.