Menu Zamknij

Jakie sito do śrutownika bijakowego?

Śrutownik bijakowy to urządzenie rolnicze, służące do oddzielania ziaren od łusek. Wszystko po to, aby zwierzęta hodowlane miały, co jeść. Podczas śrutowania powstaje śruta – pożywienie dla zwierząt.
Jeżeli zastanawiasz się, jakie sito do śrutownika bijakowego będzie najlepsze, to fachowa obsługa sklepu pomoże Ci wybrać odpowiedni model. Z poniższego artykułu dowiesz się wielu przydatnych informacji na temat sit i poznasz ich rodzaje.

Śrutownik bijakowy – wybierz właściwe sito

Kupując sita do śrutownika, należy kierować się kilkoma parametrami. Przede wszystkim sito szczelinowe powinno pasować do naszego śrutownika bijakowego. Aby otrzymać konkretny rodzaj ziarna należy je odpowiednio rozdrobnić. W tym celu wybierz dopasowaną wielkość oczka w sicie śrutownika. 

Rozdrabniacz bijakowy do zboża powinien składać się z najtrwalszych elementów, które nie będa wymagały częstej wymiany. Dlatego młynek bijakowy, odpowiedni rodzaj sita czy głowica do śrutownika bijakowego powinny być kupowany tylko u najlepszych producentów, aby dostarczyć zwierzętom pełnowartościowy i treściwy pokarm. Jako producent maszyn rolniczych oferujemy najlepsze części zamienne do urządzeń rolniczych oraz same maszyny.

Co rozdrabniać danym rodzajem sita?

Sita do śrutownika ssąco tłoczącego o mocy 7,5kW, 11kW, 15kW czy 18kW występują w kilku rozmiarach:

  • 2 mm;
  • 3 mm;
  • 4 mm;
  • 5 mm;
  • 6 mm;
  • 12 mm.

Sita szczelinowe do śrutownika są uniwersalne i sprawdzą się w każdym śrutowniku bijakowym. Oprócz rozmiarów sita wyróżnia się także ich rodzaje:

  • sito oczkowe;
  • sito szczelinowe.

Przy użyciu sita szczelinowego możesz z łatwością rozdrabniać ziarna, dlatego warto wybrać sito dobrej jakości którego nie będzie trzeba zbyt często wymieniać. 

Podsumowanie

Śrutowniki bijakowe to maszyny, które będą posłużyć twojemu gospodarstwu przez długie lata. Niestety z biegiem lat i eksploatacją poszczególne części ulegają zniszczeniom i wymagają wymiany. Jeżeli używasz na co dzień śrutownika bijakowego to wiesz, że poszczególne części należy regularnie doglądać. Zwróć szczególną uwagę na te elementy, które są narażone na otarcia i drgania – sita, głowice czy łożyska.

Jeżeli poszukujesz jakiejkolwiek części do śrutownika bijakowego, to wypróbuj trwałe produkty polskiego producenta M-ROL. Firma z 45 letnim doświadczeniem gwarantuje konkurencyjną cenę, nowoczesne urządzenia oraz nowatorskie rozwiązania. Nie szukaj gdzie indziej – postaw na sprawdzoną firmę, którą gwarantuje najlepszy towar i wysokiej klasy sprzęty.